Trükikoda BookmillSooduspakkumised

Esileht Trükk Kujundus Kirjastamine Hinnakiri Kontakt/Contact

Raamatutrüki hinnapäring

Price offer flag_eng.gif (453 bytes)

 

 

 


Raamatud  Reklaamtrükised  Väiketrükised

RAAMATUD

Raamatute ja broshüüride valmistamiseks oleks soovitav võtta meiega otse ühendust, sest iga raamat on nii eriline ja individuaalne, et on raske siin leheküljel väga täpselt kõiki võimalusi kirjeldada.
Alustuseks võiks üles märkida üldlevinumad võimalused, millest raamatu valmistamisel lähtuda.

Formaat:
Raamatu suurust määratakse tavaliselt enimlevinumate formaatidega:
    A6 – 7,3x14,8 cm
    A5 – 14,8x21 cm
    A4 – 21x29,7 cm
    B6 – 12,5x17,6 cm
    B5 – 17,6x25 cm
Muidugi kasutatakse ka kõikvõimalikke teisi mõõte, ning tuleb tunnistada, et tavaliselt tehakse raamatud mõni mm väiksemad nendast standardformaatidest, seda eelkõige trükitehnilistel põhjustel.

Värvid:
Enamlevinud on ühevärvilise sisuga raamatud, aga võib teha ka kahe- või isegi täisvärvilise sisutrükiga trükiseid. Seda olenevalt eesmärgist ja vajadusest. Samas on võimalik kombineerida nii ühe kui mitmevärviliste lehekülgedega raamatut.

Kogus:
Raamatute tiraazh algab meil üldjuhul 100 eksemplarist. Kõige levinumad kogused on 300...1000 ex.

Sisupaber:
Levinumad paberid on 80 g/m2 valge ofsetpaber, mahuline, veidi kollakas raamatutrükipaber ja kergelt kaetud, veidi läikiv valge trükipaber. Tegelikult on tänapäeval võimaluste hulk suur.

Köiteviis:
Klamberköide, liimköide, spiraalköide, õmmeldud kõvaköide jne.

Kaaned:
Pehmeköitelistel raamatutel on võimalik kasutada värvilisi ja tekstuurseid pabereid, millele tavaliselt trükitakse ühevärviliselt kujutis. Värviliste kaante puhul kasutatakse valgeid kartonge. Kaante kaitseks kaetakse need vajadusel kas lakiga või kilekihiga.

Aja jooksul on meil kogunenud oma töödest näidistekogu, mis aitab Teil teha oma valikuid raamatute väljanägemise loomisel.

 

REKLAAMTRÜKISED

Kõige enamlevinud reklaamtrükised on voldikud. Aga ka väiksemas mõõdus flaierid või suuremas mõõdus reklaamlehed või posterid. Mahukamate trükistena võiks nimetada tootekatalooge.

Reklaamtrükise loomisel on üks keerukamaid protsesse trükieelne kujundus, mis eeldab teinekord küllaltki tõsist suhtlemist töö tellija ja kujundajate vahel.

Tänapäevase materjalivaliku ja trükitehniliste võimaluste juures on saavutatavad küllaltki omanäolised ning huvitavad tulemused.

 

VÄIKETRÜKISED

Väiketrükiste all mõtleme me tavaliselt väikeste tiraazhide, formaatide või mahtudega trükised, mida kasutatakse tavaliselt firmade igapäevatöös.

Paari sõnaga lähemalt:

Visiit- või nimekaardid
Enimlevinud visiitkaardid valmistatakse kas valgele või mingi koloriidiga siledale või reljeefse tekstuuriga kartongile, suurusega 5x9 cm.
Paberile trükitakse tavaliselt kas ühe-, kahe-, kolme,- või enamavärviline kujutis.
Visiitkaardid on firma kontaktandmete kandjaks ning sisaldavad üldjuhul firma logo, firma nime ja aadressi ning telefoninumbreid. Tavaline on ka firma töötaja nimi ning ametinimetus. Mõningatel juhtudel lisatakse ka ettevõtte tegevusalad ja põhilised kaubamärgid, mida peetakse vajalikuks rohkem teavitada.

Blanketid
Tavaliselt valgele printeripaberile trükitakse ühe või mtmevärvilisena ettevõtte sümboolika ja kontaktandmed. Saab kasutada ka muid pabereid. Formaadid on põhiliselt A4 ja vähematel juhtudel ka A5.

Isekopeeruvad blanketid, arved...
A4, A5, formaadis 2-, 3-, 4-setilised trükised spetsiaalsel isekopeeruval paberil. Enamasti ühe või kahevärvilise trükiga. Ühest servast liimitud.

Ümbrikud
Ühe- või mitmevärvilise trükiga aknaga või aknata A4, A5, A6, A65 paberiformaadile mõeldud ümbrikud. Tavaliselt kasutame kontaktribaga ümbrikke, mis on lihtsalt liimitavad.

Muu...
Märkmepaberid, sildid, flaierid, diplomid, tunnistused, tabelid, kutsed, postkaardid, kalendrid, jne.
Erinevate värvilahenduste, pabermaterjalide, ja järeltöötlustega.
Järeltöötlusest niipalju, et on võimalik trükiste stantsimine, nurkade ümardamine, perforeerimine, numereerimine, voltimine...

 

abc@bookmill.ee

Toetame:Prima Vista -- Tartu Kirjandusfestival